Ministerstwo Turystyki i Gospodarki Kreatywnej Indonezji powraca na World Travel Market London 2022, podkreślając swoje zainteresowanie turystyką w zakresie zrównoważonego rozwoju.

Na stoisku Indonezji. w pawilonie Wonderful Indonesia, prezentuje się 36 uczestników branży turystycznej, w tym touroperatorzy, firmy zarządzające destynacjami i sieciami hotelowymi w Indonezji.

„Branża turystyczna w Indonezji może wykorzystać tę okazję, aby zachęcić rynki europejskie i brytyjskie poprzez ciągłe budowanie bezpiecznych, wygodnych i konkurencyjnych destynacji turystycznych, kładąc nacisk na jakość i zrównoważony rozwój” – powiedział zastępca ds. marketingu Ni Made Ayu Marthini.

„Tworzymy popandemiczne produkty turystyczne, które są mniejsze, dopasowane, spersonalizowane i zlokalizowane. W przypadku turystyki zrównoważonej jednym z obszarów zainteresowania jest tworzenie wiosek turystycznych, wiosek tematycznych i miast kreatywnych” – powiedział Sandiaga Uno, minister turystyki Indonezji.

Indonezja ponownie otworzyła się na turystykę w lutym 2022 r. i liczy na 3,5 do 7,4 mln turystów zagranicznych w 2023 r.

Promuje pakiety wycieczek do pięciu Indonezyjskich Miast Super Priorytetowych: Borobudur na Jawie Środkowej, Jeziora Toba, Mandaliki na Lombok, Labuan Bajo i Likupang na Północnym Sulawesi.

Aby promować indonezyjskie przyprawy i kuchnię za granicą, rząd rozwija indonezyjską sieć restauracji za granicą poprzez program „Indonesia Spice Up the World” i ma na celu aktywację 4000 restauracji do 2024 roku.