Asahan – rzeka w Indonezji na Sumatrz jej długość to ok. 150 km.

Wypływa z jeziora Toba, płynie w kierunku północno-wschodnim i w górnym biegu przecina głęboką doliną góry Barisan. Uchodzi do cieśniny Malakka u jej ujścia leży miasto Tanjung Balai.Na rzece Asahan powstała elektrownia wodna o projektowanej mocy 180 MW.

Barito – rzeka w Indonezji na Borneo, długość 880 km. Źródła w górach Müllera, w górnym biegu płynie głęboką doliną tworząc liczne wodospady, w środkowym i dolnym przez zabagnioną nizinę, uchodzi deltą do Morza Jawajskiego.

Brantas – rzeka w Indonezji we wschodniej części Jawy o długości 320 km; powierzchnia dorzecza 12 000 km². Źródła na zboczach wulkanu Arjuno, opływa od południa wulkany Kawi-Butak i Kelud, następnie kieruje się na północ i na wschód, uchodzi deltą do zatoki Madura.W dolnym biegu kompleks zapór i zbiorników wodnych. Dorzecze rzeki Brantas jest bardzo ważnym rejonem rolniczym (dobre nawodnienie, sprzyjający klimat, żyzne gleby).

Ciliwung – rzeka, która przepływa przez Dżakartę w Indonezji. Rzeka ma swoje źródła w pobliżu Puncak na pogórzu w Jawie Zachodniej i wpada do zatoki Dżakarta. Rzeka ma długość 97 km, powierzchnia jejzlewni wynosi 476,2 km², a jej średni przepływ wynosi 95,1 m³/s. Przepływa przez miasta takie jak Bogor, czy Dżakarta.

Digul – indonezyjska rzeka w prowincji Papua w południowej części Nowej Gwinei. Źródła znajdują się na stokach Puncak Mandala (4760 m n.p.m.) w Górach Śnieżnych.Długość 525 km. Wpływa do Morza Arafura, tworząc deltę. W dolnym odcinku, żeglowna. Przepływa przez zabagnioną nizinę. Główne miasta i porty rzeczne: Tanahmerah, Bade, Mapi.

Hari (Batang Hari, Batanghari) – rzeka w Indonezji, najdłuższa rzeka Sumatry; długość 980 km. Źródła w górach Barisan, płynie w kierunku wschodnim i uchodzi do Morza Południowochińskiego.Główne miasto: Jambi, z portem dostępnym dla statków morskich.

Inderagiri – rzeka w Indonezji w środkowej części Sumatry o długości 366 km, powierzchnia dorzecza prawie 18 tys. km², średni przepływ wody 1184 m³/s.Źródła w górach Barisan, płynie w kierunku wschodnim, uchodzi deltą do Morza Południowochińskiego. Żeglowna na długości 150 km od ujścia.

anavar steroids steroids for sinus infection barry bonds steroids what is steroids steroids pills conor mcgregor steroids steroids for muscle growth how long do steroids stay in your system chris hemsworth steroids do steroids make you gain weight natural steroids