Asahan – rzeka w Indonezji na Sumatrz jej długość to ok. 150 km.

Wypływa z jeziora Toba, płynie w kierunku północno-wschodnim i w górnym biegu przecina głęboką doliną góry Barisan. Uchodzi do cieśniny Malakka u jej ujścia leży miasto Tanjung Balai.Na rzece Asahan powstała elektrownia wodna o projektowanej mocy 180 MW.

Barito – rzeka w Indonezji na Borneo, długość 880 km. Źródła w górach Müllera, w górnym biegu płynie głęboką doliną tworząc liczne wodospady, w środkowym i dolnym przez zabagnioną nizinę, uchodzi deltą do Morza Jawajskiego.

Brantas – rzeka w Indonezji we wschodniej części Jawy o długości 320 km; powierzchnia dorzecza 12 000 km². Źródła na zboczach wulkanu Arjuno, opływa od południa wulkany Kawi-Butak i Kelud, następnie kieruje się na północ i na wschód, uchodzi deltą do zatoki Madura.W dolnym biegu kompleks zapór i zbiorników wodnych. Dorzecze rzeki Brantas jest bardzo ważnym rejonem rolniczym (dobre nawodnienie, sprzyjający klimat, żyzne gleby).

Ciliwung – rzeka, która przepływa przez Dżakartę w Indonezji. Rzeka ma swoje źródła w pobliżu Puncak na pogórzu w Jawie Zachodniej i wpada do zatoki Dżakarta. Rzeka ma długość 97 km, powierzchnia jejzlewni wynosi 476,2 km², a jej średni przepływ wynosi 95,1 m³/s. Przepływa przez miasta takie jak Bogor, czy Dżakarta.

Digul – indonezyjska rzeka w prowincji Papua w południowej części Nowej Gwinei. Źródła znajdują się na stokach Puncak Mandala (4760 m n.p.m.) w Górach Śnieżnych.Długość 525 km. Wpływa do Morza Arafura, tworząc deltę. W dolnym odcinku, żeglowna. Przepływa przez zabagnioną nizinę. Główne miasta i porty rzeczne: Tanahmerah, Bade, Mapi.

Hari (Batang Hari, Batanghari) – rzeka w Indonezji, najdłuższa rzeka Sumatry; długość 980 km. Źródła w górach Barisan, płynie w kierunku wschodnim i uchodzi do Morza Południowochińskiego.Główne miasto: Jambi, z portem dostępnym dla statków morskich.

Inderagiri – rzeka w Indonezji w środkowej części Sumatry o długości 366 km, powierzchnia dorzecza prawie 18 tys. km², średni przepływ wody 1184 m³/s.Źródła w górach Barisan, płynie w kierunku wschodnim, uchodzi deltą do Morza Południowochińskiego. Żeglowna na długości 150 km od ujścia.