Kuchnia indonezyjska – ogólne określenie różnych tradycji kulinarnych spotykanych w Indonezji, wykazujących znaczne zróżnicowanie regionalne, a także wpływy kuchni arabskiej, indyjskiej i chińskiej.

Kuchnia indonezyjska, słynie z bogactwa aromatycznych miejscowych przypraw, opiera się głównie na ryżu, z dodatkiem mięsa, ryb i owoców morza. Do sporządzania potraw wykorzystuje się także niektóre odmiany mango i bananów, a także mleko kokosowe i pastę z orzechów ziemnych. Do jedzenia używa się najczęściej kombinacji łyżki (trzymanej w prawej ręce) i widelca (w lewej). Najbardziej popularne potrawy indonezyjskie znane są również w Singapurze i Malezji.

Kuchnia indonezyjska to kuchnia wielu regionów – każda z nich wyróżnia się bogactwem regionalnych przypraw i niecodziennymi połączeniami smakowymi. Na czym bazuje? Produkty, które obowiązkowo powinny się znaleźć w indonezyjskiej kuchni, to m.in.: ryż, różnego rodzaju mięsa, ryby i owoce morza, mleko kokosowe, mango i banany oraz pasta z orzeszków ziemnych.

Już na pierwszy rzut oka można stwierdzić, że jedną z najbardziej charakterystycznych cech kuchni indonezyjskiej jest łączenie pozornie niepasujących do siebie smaków, na przykład słonego i słodkiego.

Do najpopularniejszych dań kuchni indonezyjskiej można zaliczyć m.in.: nasi goreng (smażony ryż z dodatkiem przypraw i sezonowych warzyw), sate ayam (szaszłyki z kurczaka serwowane z dipem z orzeszków), nasi padang (mieszanka ryżu, pasty curry i mleczka kokosowego) oraz rawon (zupa z wołowiny z dodatkiem soku z limonki i orzeszków keluak). Przepisy kuchni indonezyjskiej nie są trudne w przygotowaniu – wystarczy odrobina chęci, sprawdzona receptura oraz najwyższej jakości, oryginalne produkty spożywcze. Na naszej stronie internetowej znajdziesz wiele przepisów na pyszne dania kuchni indonezyjskiej – od smacznych sałatek idealnych na przystawkę, poprzez aromatyczne zupy i sosy, aż po różnego rodzaju potrawy z ryżu. W delikatesach orientalnych znajdziesz też wszelkie niezbędne artykuły spożywcze, dzięki którym w domowym zaciszu odtworzysz smaki prawdziwej kuchni indonezyjskiej.

anavar steroids steroids for sinus infection barry bonds steroids what is steroids steroids pills conor mcgregor steroids steroids for muscle growth how long do steroids stay in your system chris hemsworth steroids do steroids make you gain weight natural steroids