WYSPA PADAR w Parku Komodo

Podczas kilkudniowego rejsu po Paku Komodo warto udać się na piesze wędrówki po okolicznych wzniesieniach, aby z różnej perspektywy spojrzeć na mocno urozmaicone wybrzeże rajskich wysp.
Jedne z najpiękniejszych widoków świata można podziwiać z punktu obserwacyjnego znajdującego się na wyspie Padar. Jest to dzika i odległa wyspa, broniona przez silne prądy z Oceanu Indyjskiego.
Samo dotarcie na nią stanowi już nie lada przygodę. A dotrzeć warto! Strome klify i zbocza, wchodzące prosto do oceanu, kołujące nad głową orły morskie, wielkie zatoki z krystaliczną wodą i kilka plaż w zasięgu wzroku…
To jeden z tych zapierających dech w piersi krajobrazów, za które pokochaliśmy Indonezję!

WODOSPAD COBAN SEWU na Jawie

Wodospad jest nową atrakcją na Jawie, jeszcze kilka lat temu, nawet lokalni mieszkańcy nie wiedzieli o jego istnieniu. Coban Sewu jest niesamowity, jeden z najlepszych, jeśli nie najlepszy, jaki widzieliśmy w Azji.
Prawdziwy ukryty klejnot! Powodem wartym odwiedzenia tego miejsca, jest sama możliwość podziwiania szerokiego na 30 metrów zbocza, po którym kaskadowo spływa woda – 60 metrów w dół kanionu.
Co więcej do kanionu można zejść, po kilku kilkunastometrowych drabinach, co dodatkowo wzmaga poziom adrenaliny! Kiedy znajdziemy się już u jego stóp, stajemy oko w oko z wielkim wodospadem i kilkunastoma mniejszymi,
które w tym epickim momencie otaczają nas w 100%. Krótko mówiąc, jest to nasz kandydat na nowy cud świata!

PARK NARODOWY BROMO

Park jest jedną z najpopularniejszych atrakcji Indonezji. Na terenie parku znajdują się 4 wulkany: Bromo, Batok, Kursi, nad którymi góruje położony w pobliżu najwyższy szczyt Jawy, bardzo aktywny wulkan Semeru.
Jest to popularne miejsce do trekkingów na punkty widokowe. W parku jest również możliwość spaceru po kraterze aktywnego wulkanu Bromo, podczas którego można usłyszeć pomruk wnętrza ziemi i podziwiać unoszący się biały dym.
Jest to jedno z tych miejsc w Indonezji, do którego uwielbiamy wracać. Krajobraz jest tutaj iście księżycowy i niepowtarzalny.

ŚWIĄTYNIA BOROBUDUR

To właśnie tutaj, na Jawie mieści się największa buddyjska świątynia świata. Kamienna konstrukcja, stworzona na kształt schodkowej piramidy ma w wysokość 36 m, a bok u jej podstawy mierzy 123 m.
Jedna z najpiękniejszych świątyń świata. Majestat, kultowe stupy w kształcie dzwonu, zapach historii, zimne, kamienne płaskorzeźby, poważne posągi Buddy. Symbol kosmosu i ludzkiego umysłu.
Idealne miejsce do podziwiania spektakularnego wschodu słońca nad aktywnym wulkanem Merapi.

RÓŻOWA PLAŻA

Kilkudniowa wycieczka po wyspach to przede wszystkim pełen relaks w niezwykle rajskim otoczeniu. Te prawie niezamieszkałe tereny mogą się poszczycić wspaniałymi, dziewiczymi plażami,
których próżno szukać w wielkich turystycznych resortach. Warto zatrzymać się na bajecznie różowej Pink Beach w archipelagu Komodo. ​ Plaża swój różowy kolor zawdzięcza mikroskopijnym organizmom znanym jako otwornice.
Otwornice wytwarzają czerwony pigment i żyją w małych muszlach. Gdy umierają, muszle zostają wyrzucone na brzeg i mieszają się z białym piaskiem, co przy dużym nagromadzeniu tych stworzeń, tworzy różowy kolor na całej linii
brzegowej plaży
Na świecie istnieje tylko kilka plaż z różowym piaskiem, z czego w Indonezji znajdują się 2 z nich!

źródło: amazingasia.pl