WYSPA PADAR w Parku Komodo

Podczas kilkudniowego rejsu po Paku Komodo warto udać się na piesze wędrówki po okolicznych wzniesieniach, aby z różnej perspektywy spojrzeć na mocno urozmaicone wybrzeże rajskich wysp.
Jedne z najpiękniejszych widoków świata można podziwiać z punktu obserwacyjnego znajdującego się na wyspie Padar. Jest to dzika i odległa wyspa, broniona przez silne prądy z Oceanu Indyjskiego.
Samo dotarcie na nią stanowi już nie lada przygodę. A dotrzeć warto! Strome klify i zbocza, wchodzące prosto do oceanu, kołujące nad głową orły morskie, wielkie zatoki z krystaliczną wodą i kilka plaż w zasięgu wzroku…
To jeden z tych zapierających dech w piersi krajobrazów, za które pokochaliśmy Indonezję!

WODOSPAD COBAN SEWU na Jawie

Wodospad jest nową atrakcją na Jawie, jeszcze kilka lat temu, nawet lokalni mieszkańcy nie wiedzieli o jego istnieniu. Coban Sewu jest niesamowity, jeden z najlepszych, jeśli nie najlepszy, jaki widzieliśmy w Azji.
Prawdziwy ukryty klejnot! Powodem wartym odwiedzenia tego miejsca, jest sama możliwość podziwiania szerokiego na 30 metrów zbocza, po którym kaskadowo spływa woda – 60 metrów w dół kanionu.
Co więcej do kanionu można zejść, po kilku kilkunastometrowych drabinach, co dodatkowo wzmaga poziom adrenaliny! Kiedy znajdziemy się już u jego stóp, stajemy oko w oko z wielkim wodospadem i kilkunastoma mniejszymi,
które w tym epickim momencie otaczają nas w 100%. Krótko mówiąc, jest to nasz kandydat na nowy cud świata!

PARK NARODOWY BROMO

Park jest jedną z najpopularniejszych atrakcji Indonezji. Na terenie parku znajdują się 4 wulkany: Bromo, Batok, Kursi, nad którymi góruje położony w pobliżu najwyższy szczyt Jawy, bardzo aktywny wulkan Semeru.
Jest to popularne miejsce do trekkingów na punkty widokowe. W parku jest również możliwość spaceru po kraterze aktywnego wulkanu Bromo, podczas którego można usłyszeć pomruk wnętrza ziemi i podziwiać unoszący się biały dym.
Jest to jedno z tych miejsc w Indonezji, do którego uwielbiamy wracać. Krajobraz jest tutaj iście księżycowy i niepowtarzalny.

ŚWIĄTYNIA BOROBUDUR

To właśnie tutaj, na Jawie mieści się największa buddyjska świątynia świata. Kamienna konstrukcja, stworzona na kształt schodkowej piramidy ma w wysokość 36 m, a bok u jej podstawy mierzy 123 m.
Jedna z najpiękniejszych świątyń świata. Majestat, kultowe stupy w kształcie dzwonu, zapach historii, zimne, kamienne płaskorzeźby, poważne posągi Buddy. Symbol kosmosu i ludzkiego umysłu.
Idealne miejsce do podziwiania spektakularnego wschodu słońca nad aktywnym wulkanem Merapi.

RÓŻOWA PLAŻA

Kilkudniowa wycieczka po wyspach to przede wszystkim pełen relaks w niezwykle rajskim otoczeniu. Te prawie niezamieszkałe tereny mogą się poszczycić wspaniałymi, dziewiczymi plażami,
których próżno szukać w wielkich turystycznych resortach. Warto zatrzymać się na bajecznie różowej Pink Beach w archipelagu Komodo. ​ Plaża swój różowy kolor zawdzięcza mikroskopijnym organizmom znanym jako otwornice.
Otwornice wytwarzają czerwony pigment i żyją w małych muszlach. Gdy umierają, muszle zostają wyrzucone na brzeg i mieszają się z białym piaskiem, co przy dużym nagromadzeniu tych stworzeń, tworzy różowy kolor na całej linii
brzegowej plaży
Na świecie istnieje tylko kilka plaż z różowym piaskiem, z czego w Indonezji znajdują się 2 z nich!

źródło: amazingasia.pl

anavar steroids steroids for sinus infection barry bonds steroids what is steroids steroids pills conor mcgregor steroids steroids for muscle growth how long do steroids stay in your system chris hemsworth steroids do steroids make you gain weight natural steroids