Danau Galela – jezioro w Indonezji na wyspie Halmahera w archipelagu Moluków.

Maninjau (indonez. Danau Maninjau) – jezioro kalderowe w Indonezji na Sumatrze w górach Barisan. Leży na wysokości 471 m n.p.m. Powierzchnia 99,5 km², głębokość do 460 m, średnia temperatura wody 30°C. Okolice jeziora są znanym miejscem uprawiania paralotniarstwa.

Matana, także Matano – jezioro tektoniczne położone w prowincji Celebes Południowy w Indonezji.

Danau Poso – jezioro tektoniczne położone na Celebesie Środkowym w Indonezji. Z maksymalną głębokością 450 m stanowi trzeci pod względem głębokości zbiornik wodny kraju.Na południowym brzegu zlokalizowane jest miasto Pendolo, na północnym – Tentena, wiele innych leży na brzegu. Z jezioro wypływa rzeka o tej samej nazwie uchodząca do Morza Moluckiego w mieście o tej samej nazwie.Jezioro jest cenne ze względu na występujące w nim gatunki, w znacznej części endemiczne. Występuje w nim migrujący z morza do jeziora węgorz Anguilla marmorata oraz 11 endemicznych gatunków ryb.

Singkarak (indonez. Danau Singkarak) – jezioro kalderowe w Indonezji na Sumatrze w górach Barisan o powierzchni 129,69 km² i głębokości 160 m.

Do jeziora wpadają małe rzeczki (na niektórych wybudowano małe hydroelektrownie), a wypływa z niego większa rzeka Omblin należąca do dorzecza Inderagiri.