Danau Galela – jezioro w Indonezji na wyspie Halmahera w archipelagu Moluków.

Maninjau (indonez. Danau Maninjau) – jezioro kalderowe w Indonezji na Sumatrze w górach Barisan. Leży na wysokości 471 m n.p.m. Powierzchnia 99,5 km², głębokość do 460 m, średnia temperatura wody 30°C. Okolice jeziora są znanym miejscem uprawiania paralotniarstwa.

Matana, także Matano – jezioro tektoniczne położone w prowincji Celebes Południowy w Indonezji.

Danau Poso – jezioro tektoniczne położone na Celebesie Środkowym w Indonezji. Z maksymalną głębokością 450 m stanowi trzeci pod względem głębokości zbiornik wodny kraju.Na południowym brzegu zlokalizowane jest miasto Pendolo, na północnym – Tentena, wiele innych leży na brzegu. Z jezioro wypływa rzeka o tej samej nazwie uchodząca do Morza Moluckiego w mieście o tej samej nazwie.Jezioro jest cenne ze względu na występujące w nim gatunki, w znacznej części endemiczne. Występuje w nim migrujący z morza do jeziora węgorz Anguilla marmorata oraz 11 endemicznych gatunków ryb.

Singkarak (indonez. Danau Singkarak) – jezioro kalderowe w Indonezji na Sumatrze w górach Barisan o powierzchni 129,69 km² i głębokości 160 m.

Do jeziora wpadają małe rzeczki (na niektórych wybudowano małe hydroelektrownie), a wypływa z niego większa rzeka Omblin należąca do dorzecza Inderagiri.

anavar steroids steroids for sinus infection barry bonds steroids what is steroids steroids pills conor mcgregor steroids steroids for muscle growth how long do steroids stay in your system chris hemsworth steroids do steroids make you gain weight natural steroids