Wiceminister Turystyki i Kreatywnej Gospodarki Angela Tanoesoedibjo powiedziała, że jej ministerstwo wraz z Ministerstwem Handlu zachęca do rozbudowy sklepów wolnocłowych w celu zwiększenia turystyki zakupowej w Indonezji.

Według Tanoesoedibjo, program bezcłowy może nie tylko pobudzić indonezyjską gospodarkę, ale także zwiększyć inwestycje i pozytywnie wpłynąć na mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa.

Wiceminister zauważyła, że dzięki programowi bezcłowemu zagraniczni turyści mogą kupować lokalne produkty, od żywności i napojów poprzez odzież, buty, bez płacenia podatków.

Ministerstwo przewiduje w najbliższym czasie wzrost turystyki zakupowej, zarówno w kraju, jak i za granicą. Wielkość globalnego rynku detalicznego w 2022 r. osiągnęła 55,74 mld USD i oczekuje się, że do 2030 r. podwoi się.

Zagraniczni turyści w Indonezji najwięcej wydali na gastronomię (21,94 proc.), następnie zakupy (10 proc.) i pamiątki (3,2 proc.).

anavar steroids steroids for sinus infection barry bonds steroids what is steroids steroids pills conor mcgregor steroids steroids for muscle growth how long do steroids stay in your system chris hemsworth steroids do steroids make you gain weight natural steroids