Minister środowiska i leśnictwa Siti Nurbaya oświadczyła, że rząd przygotowuje się do budowy naturalnego tropikalnego lasu deszczowego niedaleko nowej stolicy Nusantara.

– Zgodnie z wytycznymi prezydenta Joko Widodo, lasy na obszarze IKN Nusantara będą składać się z różnych typów i nie będą już jednorodnymi lasami – powiedziała minister Nurbaya.

Minister zaznaczyła, że nasiona dla lasu heterogenicznego będą dostarczane ze szkółki Mentawir w dystrykcie North Penajam Paser.

Celem Szkółki Mentawir jest produkcja około 20 milionów sadzonek drzew rocznie, w tym roślin endemicznych dla Kalimantanu, zwłaszcza spokrewnionych z Dipterocarpaceae, takich jak meranti (shorea), kamfora, blangeran, a także niektóre drzewa w Kalimantanie, takie jak sungkai, które są na skraju wyginięcia – wyjaśniła minister.

anavar steroids steroids for sinus infection barry bonds steroids what is steroids steroids pills conor mcgregor steroids steroids for muscle growth how long do steroids stay in your system chris hemsworth steroids do steroids make you gain weight natural steroids