Indonezyjskie biura podróży spodziewają się pracowitego roku. Część z nich ma dwukrotnie w lutym większą liczbę rezerwacji na zagraniczne podróże do stycznia 2024 r. w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku.

Firmy turystyczne, które w lutym uczestniczyły w Targach Turystycznych Stowarzyszenia Biur Podróży w Indonezji (ASTINDO) 2023 ujawniły, że Japonia i Europa Zachodnia cieszą się dużym zainteresowaniem indonezyjskich turystów, a do popularnych kierunków należą też Australia, Tajlandia i Singapur.

Hatta Pradhana z Dwidaya Tour poinformowała, że ​​od września 2022 roku firma odnotowała gwałtowny wzrost liczby rezerwacji. – Wzrost zamówień (między styczniem a lutym 2023 r.) wyniósł około 60 procent, (ale) od września 2022 r. do lutego 2023 r. (wzrost) wyniósł ponad 110 procent – powiedziała Hatta.

Tymczasem Golden Rama Tours & Travel poinformowało, że tylko w styczniu i lutym 2023 roku firma wysłała 140 grup po około 20 turystów na wycieczki trwające od 6 do 14 dni.

Według raportu Google Trends, popyt na podróże zagraniczne zaczął gwałtownie rosnąć w ubiegłym roku, a liczba wyszukiwań hasła „podróże międzynarodowe” wzrosła o 280 procent w porównaniu z 2021 r. i oczekuje się, że trend ten utrzyma się w tym roku.