Batam i Bintan mają nadzieję, że bańka podróżnicza przywróci ruch turystyczny, ograniczony w znacznym stopniu przez pandemię.

Batam i Bintan, część archipelagu Riau w Indonezji, są niezwykle popularne wśród turystów z pobliskiego Singapuru. Przed wybuchem pandemii COVID-19 mieszkańcy tego miasta-państwa mogli wybrać się w 45-minutowy rejs promem na weekendowy wypad do jednego z niezliczonych nadmorskich kurortów lub pól golfowych na wyspach.

Kiedy wybuchła pandemia, turystyka praktycznie zamarła.

Według Centralnego Biura Statystycznego Wysp Riau liczba turystów w Batam i Bintan spadła o ponad 90 procent podczas pandemii. W 2019 roku wyspy zajęły drugie miejsce (po Bali) jako najczęściej odwiedzane przez zagranicznych turystów miejsce w Indonezji, z ponad 2,5 milionami gości z zagranicy.

Miesięcznie wyspy odwiedzało średnio 150 000 międzynarodowych gości. Po wybuchu pandemii, czyli od marca 2019 r., liczba ta spadła do mniej niż 200 odwiedzających miesięcznie, co praktycznie zniszczyło branżę turystyczną.

anavar steroids steroids for sinus infection barry bonds steroids what is steroids steroids pills conor mcgregor steroids steroids for muscle growth how long do steroids stay in your system chris hemsworth steroids do steroids make you gain weight natural steroids