Prowincja Bali, której udało się przekroczyć swój cel w zakresie międzynarodowych przyjazdów turystycznych w 2022 r., wykazuje optymizm w związku z wychodzeniem z pandemii COVID-19.

W 2022 roku Bali odwiedziło 2,3 mln zagranicznych turystów. Plan na rok 2023 to 4,5 mln turystów z zagranicy.

Aby osiągnąć ten cel, rząd prowincji rozważa przyciągnięcie turystów m.in. poprzez organizację wydarzeń kulturalnych i sportowych, a także spotkań, konferencji i targów (MICE).

Według wicegubernatora Bali, Tjoka Oki Arthy Ardhany Sukawati, wydarzenia G20 w 2022 roku miały znaczący wpływ na ilość przyjazdów do prowincji.

Duże nadzieje związane są również z przyjazdami turystów z Chin, które mają drugi co do wielkości udział w międzynarodowych przyjazdach na Bali.

Pierwsza grupa 210 chińskich turystów wylądowało na Bali 22 stycznia. Przylecieli z Shenzhen indonezyjskimi liniami lotniczymi.

Zastępca ds. marketingu w Ministerstwie Turystyki i Gospodarki Kreatywnej Ni Made Ayu Marthini powiedziała, że ma nadzieję, iż więcej chińskich turystów odwiedzi Bali, tak aby przekroczyć cel 255 tys. chińskich turystów w 2023 r.

Gubernator Bali ma nadzieję, że goście z Chin będą dużym impulsem do odrodzenia się turystyki na Bali.